Kontakt a FAQ

MŮŽEME SE SPOJIT?

 

Nejjednodušší cesta, jak se dozvědět více, je spojit se! Najdeš mě na níže uvedených kontaktech. Můžeme se sejít, zavolat si nebo se propojit online. Dej o sobě vědět přímo nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Těším se!

 

E-mail

brankohrani@gmail.com

Telefon

+420 608 867 869

Adresa

Opava, Moravskoslezský kraj

CO JE TO KOUČINK?

Koučink nebo koučování je způsob práce s lidským potenciálem. Je založený na principech, které spolehlivě fungují. Posilují důvěru a zodpovědnost klienta, respektují jeho nastavení a individualitu. Člověk roste. Přirozeně a svým vlastním tempem. Využívá k tomu osobní zdroje, které do té doby neznal nebo neuměl využít. Výsledkem koučování je přirozená cesta osobního růstu, kterou si klient šije na míru. Vyzkoušej a udělej si vlastní názor!

POCHYBUJI O SOBĚ. MŮŽETE MI PORADIT?

Pochybnosti o sobě a nedůvěra ve vlastní síly jsou časté téma. Tak jako s jinými tématy i s tímto se dá pracovat. Nefunguje rada ani mávnutí kouzelného proutku. Je to o individuálním rozvoji, učení, ochotě věnovat se sám/sama sobě. K čemu je výborný tréninkový přístup, když pak na hřišti (ledě, kurtu, ringu…) hráč pochybuje o svých možnostech? Bude to chtít čas, ochotu, energii a trpělivost, ale spolu to můžeme zvládnout. Záleží, jestli to chceš! 

JAK MÁM PRACOVAT S CHYBOU BĚHEM ZÁPASU?

Chyba je něco, co vnímáme velmi negativně (tlak okolí) a co nahlodává naši důvěru. Omezuje naši aktivitu, odvahu, tvořivost. Tohle však nemusí být dogma! Práce s chybou je dovednost – to znamená, že se “to“ dá naučit. Protože je spojená s individuálním prožitkem, má zde koučování své místo a může cestou pochopení, ujasnění a postupného učení sehrát pozitivní roli. I ty se to můžeš naučit!

CO MI UKÁŽE DIAGNOSTIKA?

Nabídne ti měřitelný pohled “dovnitř“. Pravděpodobně budeš překvapen, co všechno se o sobě dozvíš. Charakteristika osoby odhalí její silné a slabé stránky, individuální nastavení, potenciál k učení a rozvoji, rysy chování pod tlakem, celkové rozpoložení, co osobu motivuje, stresuje nebo ničí. Nabídne směr a východiska pro kontinuální osobní rozvoj. Další tvé otázky zodpovím osobně!

KOLIK STOJÍ SPOLUPRÁCE S KOUČEM?

Cena je stanovena dohodou a liší podle požadavků klienta na práci kouče. Jak časté a jak dlouhé jsou konzultace, jaký je časový rámec spolupráce – v řádu dní, týdnů, měsíců? Bude to takové, jaké si to dohodneme… Chceš vědět víc? Zeptej se!

JAK ČASTO MUSÍM DĚLAT MENTÁLNÍ TRÉNINK?

Když něco chceš, potřebuješ tomu věnovat pravidelný čas. Lepší je trénovat 6 dní v týdnu po 5 minutách než jednou v týdnu 30 minut najednou. To je základní princip. Impulzy, které chceš poskytnout své hlavě, musejí probíhat pravidelně, ideálně jako čištění zubů – každý den, opakovaně, znovu a znovu. Chceš se opravdu zlepšit?

MÁM NEVYROVNANÉ VÝKONY, CO S TÍM?

Je potřeba je stabilizovat. Jak se to dělá? Musí se na tom pracovat! Výkon vždy něco ruší, něco ho ovlivňuje, něco na něj působí. Sportovní tlak říká, že výkon musí být co nejlepší. Má zkušenost říká, že nejdříve je potřeba ho stabilizovat, aby časem mohl vyrůst. Cílem takové práce je postavit silné základní kameny stability a ošetřit rušivé vlivy – naučit se s nimi pracovat. 

JAK SE MÁM LÉPE OVLÁDAT, KDYŽ SE HNED NAŠTVU?

Každý jsme jiný a někdo je prostě “rychlý“ ve své emocionální reakci. Pokud to nepřináší do života či kariéry nic negativního, je to ok. Ale …víme, že to tak není a že tyto “střelhbité“ reakce omezují okolí stejně jako jejich původce. Seberegulace do sportu rozhodně patří a je to sféra pro individuální rozvoj. Záleží na ochotě a síle rozhodnutí klienta, jestli na sobě chce pracovat. Pochopení vlastního prožitku je začátek cesty a šance na pozitivní změnu!

OPRAVDU KOUČINK FUNGUJE? ŘÍKAJÍ, ŽE JE TO BLBOST.

Dokud si nedáš čokoládu na jazyk, nevíš, jak chutná. Když nevyzkoušíš, jaký má na tebe koučování dopad, nemůžeš posoudit, jestli funguje nebo ne. Já této cestě věřím a zároveň připouštím, že pro někoho to není vhodný způsob rozvoje. Proto nabízím vždy kontaktní konzultaci zdarma, aby si klient mohl “osahat a prohlédnout“ jak proces koučování, tak kouče a sám se na základě vlastního úsudku rozhodl. Kdybych se řídil tím, “co říkají jiní“… Steve Jobs řekl: Pokud nepracuješ na svých cílech, pracuješ na cílech někoho jiného… Tím je řečeno vše. Pokud si nejsi jistý, doplním ti další informace, které potřebuješ. Rozhodneš se podle sebe nebo podle toho, co “říkají“? Vyzkoušej si moji práci a udělej si úsudek sám!

NA JAK DLOUHO SE UZAVÍRÁ SPOLUPRÁCE?

Záleží na požadavcích klienta. Někdy je spolupráce krátká, 1-2 sezení, někdy dlouhodobá 1-2 roky. Nejčastější rámec pokrývá 3-9 měsíců. Za tu dobu je možné začít pozorovat opravdové změny v postojích a chování sportovce. Respektuji také návaznost na termíny soutěží. Vše je otázkou dohody. Cílem je fungující spolupráce. Chceš vědět víc? KONTAKTUJ MĚ!