Volá mi maminka a trochu unaveným, klidným hlasem mi říká: „Vím, že pracujete s mým synem. Nemohl byste se o mě taky postarat? Mám teď jeden problém…“.

Ne, promiňte, nemohl. Nestarám se o maminky, tatínky, trenéry ani děti. Ale učím je, jak to udělat, aby se o sebe dokázali postarat sami.

POSTARAT SE O SEBE MUSÍME SAMI!

Je to jedna z evolučních podmínek: naučit se být autonomní – tedy být schopen se o sebe postarat. Kde se to učí? Začíná to výchovou v rodině, ale nebudeme se věnovat vývojové psychologii.

TAKŽE PROBLÉM. KDE SE VZAL?

Když už se dostanete do svízelné situace a máte pocit, že problém je větší než vy, uvědomte si, že ten problém jste vytvořili sami nebo ve spolupráci s někým dalším. Bez vás ten problém neexistuje, vy jste jeho součástí. Je váš, patří vám a bude váš tak dlouho, dokud si ho budete úzkostlivě držet a hýčkat.

Řešení nepřijde samo a někdy je opravdu těžké k němu dojít. Ještě těžší je často realizace. Život není každý den spravedlivý a svět není vždy přívětivé místo.

Naději a šanci nabízí ROZHODNUTÍ a jeho SÍLA.

Startem k vyřešení problému je na chvíli se ho PUSTIT a ROZHODNOUT se pro změnu. Síla a intenzita ROZHODNUTÍ je prvním krokem. Přestože se viditelně ještě nic neděje, z vašich vnitřních kořenů se začíná rodit SÍLA, která pomůže situaci zvládnout.

Zkuste to, udělejte to. ROZHODNĚTE SE. Možná nevíte JAK svůj problém vyřešit, ale ROZHODNĚTE SE, že ho zvládnete. O problémech se dá dlouho mluvit, v tom jsme mistři. Ale rozhodnout se ho vyřešit?

Možná tato změna úhlu pohledu na věc uvede události do pohybu a ony se začnou měnit.

ROZHODNUTÍ a jeho SÍLA je krok na start!

PS: Všimněte si, kolik lidí je dnes v jakési pasti. Stěžují si, jaký vznikl v karanténě Problém a co všechno NE-mohou dělat. Přitom by mohli dělat to, co dělat MOHOU – a je toho opravdu dost!! Ale nedělají. Drží se problému a nadále Nedělají to, co dělat Nemohou. NEROZHODLI SE JINAK.

TIP: Brankohraní.cz  nabízí i nadále první konzultaci zdarma. Je to jedna z věcí, která se MŮŽE. Možná je koučování se svým aktivním přístupem tím ROZHODNUTÍM, které uvede SÍLU k řešení problémů do pohybu…

michal kosmál & brankohraní 2021