Proč oslovuji právě tebe? Proč se zajímám zrovna o gólmany? Jak vznikl nápad připravit web pro brankářský post?

Odpověď je unikátně jednoduchá: protože svět gólmana je jiný, hodně spojený s jeho osamělostí a specifiky „odříznutého“ postu, protkaný často vnitřními prožitky, ke kterým se těžko hledají klíče…

Jak stabilizovat formu? Jak zopakovat dobrý výkon? Jak reagovat na křik trenéra? Jak zvládnout sprostého diváka? Jak přečkat kritiku, aniž by to ohrozilo výkon? Jak se naučit lépe se soustředit? Jak pracovat s uvadající motivací? Jak? Jak? Jak?

Mnoho otázek a mnoho různých odpovědí. Proč? Protože každý brankář prožívá svůj příběh zcela specifickým, subjektivním způsobem. Prožitek a zkušenosti jsou nepřenosné, a proto existuje jen jediná cesta: místo přebírání cizích postupů si osvojit ten svůj vlastní. Ušít si vše na míru. Pochopit, kdo jsem, jak to u mě „uvnitř“ běhá a podle toho se naučit s tím pracovat. Abych mohl mít větší vliv na svůj výkon, potřebuji pochopit vnitřní prožívání výkonu…

Možná právě pro tebe nejsou tyto stránky vhodné. Vše zvládáš na jedničku, jsi psychicky velmi odolný, nikam už se posouvat nepotřebuješ, vše ti funguje skvěle. Možná však můžeš být inspirací pro druhé, když se podělíš o svůj příběh a zmíníš se o tom, jak jsi to všechno dokázal! Můžeš inspirovat!

Možná právě pro tebe jsou tyto stránky vhodné. Poznáváš se v konkrétních potížích, nedaří se ti zopakovat výkon, jsi nestabilní, málo psychicky odolný, kritika tě ničí, nevíš, na čem pracovat. Ani jak, ani proč… Možná právě pro tebe bude obsah stránek nebo individuální rozvoj tím průlomem k lepším zítřkům. Nastavíš si dosažitelné tréninkové cíle, naučíš se na ně dobře koncentrovat, najdeš způsoby, jak se připravit na zápas a jak zvládnout zátěže soutěžních utkání a rušivých vlivů, které na tebe během hry působí.

To vše je na tobě! Vezmi zodpovědnost do rukou a ovládni svůj výkon! Brankohraní se ti stane inspirací i oporou:)

michal kosmál & brankohraní 2020