Předcházející díly byly “rychlé a někdy i dost ostré“. No, nediv se. Kdo nejde dál – za chvíli stojí opodál. Jako kouč a mentální trenér tady nejsem od toho, abych ti “masíroval zádíčka voňavým olejem“. Mým úkolem je učit tě dělat věci lépe, efektivněji a úspěšněji: mým úkolem je naučit tě “učit se“.

Aby se to dařilo, potřebuješ se učit umění “uvolněné koncentrace“. Co to je? Je to stav, kdy se sice koncentruješ, ale zároveň ani moc netlačíš na pilu, ani nejsi ležérní.

Nesoustředíš se na to “jak to děláš“, ale jsi “v tom, když to děláš“

Trénování uvolněného stavu je prvním zastavením na cestě vědomé (mentální) přípravy. Má blahodárný vliv na celkový pocit spokojenosti, neutralizuje napětí, podporuje vnitřní klid, pohodu a duševní zdraví. V uvolněném stavu se nejlépe učíš a máš přístup k širšímu spektru informací, které jsou v tobě uloženy. To je základ pro SPRÁVNÉ ROZHODOVÁNÍ!

Uvědom si, že člověk mnohdy přeceňuje dosah svého myšlení, které umí taky pěkně klamat! O mozku se ví, že hledá zkratky a nedá se mu vždy věřit. Proto je dobré pěstovat v sobě stav uvolněné koncentrace = klidné mysli, protože tak spojuješ nabyté informace, schopnosti, zkušenosti a intuici s právě probíhajícím okamžikem…

Prostě pořádně nabitá chvíle!!!!!!

A teď už si sedni nebo lehni, vydýchej se, uklidni a všimni si, kde všude na těle pociťuješ napětí…

Pro začátek to bude stačit. Jestli se chceš naučit víc, kontaktuj mě: brankohrani@gmail.com

 

michal kosmál & brankohraní 2021