Na hřišti se doopravdy odehrává jen jeden souboj: souboj se sebou samým.

Kdo sleduje mé příspěvky pravidelně, už dávno ví, že žádné dovednosti mu v zápase nezaručí požadovaný výkon.

POD TLAKEM JE TOTIŽ VŠECHNO JINAK!

Střelec tě nachytal z dálky? Překáží ti skrumáž v malém vápně? Spoluhráč ti neodskočil tak, jak sis to představoval? Trenér reaguje způsobem, který ti nesedí?

Ano, správná odpověď! Není to o tom, co se děje.

JE TO VŽDY A POUZE O TOM, JAK NA TO REAGUJEŠ V DANÉM OKAMŽIKU!

A proto i nadále zůstane tím požadovaným “optimálním stavem“ klidná mysl, dostatečná motivace, jasný záměr, uvolněná koncentrace, důvěra ve vlastní síly a vysoká míra adaptability na přicházející podněty. Nazvěme to souhrnně třeba jako “psychická připravenost“. Naučit se chápat, co mé potřebuje k “naladění“.

Umět si navodit to “správné rozpoložení“ a aktivně s ním během výkonu pracovat.

ROZLIŠIT PODNĚTY, KTERÉ OHROŽUJÍ VÝKON A UMĚT NA NĚ VHODNĚ REAGOVAT!

Vše začíná uvnitř, nikoli venku…

Mentální mistrovství je stav, kdy mezi “tebou a míčem nic není“. Umět míč jen pozorovat a “nechat tělo“, aby správně a úspěšně zasáhlo. Bez myšlenek a s důvěrou. A co když z toho bude gól? Tak nic. Pak to pravděpodobně chytit nešlo. Pokud vykonáš zákrok na hranici svých možností, není potřeba si nic vyčítat a neměli by to dělat ani druzí.

Takže pojď se mnou do této výzvy! Nauč se, jak se na sportovní výkon psychicky připravit! Projdeme tvůj výkon skrz na skrz, tam a zpět. Najdeme, co je potřeba změnit. Bude to chvíli trvat. Bude to vyžadovat úsilí a energii. A nikdo ti dopředu nic neslíbí. Psychika je totiž příliš dynamická, než aby ti někdo mohl zaručit statický výsledek.

Volba je jako vždy – na tobě.

V nabídce Brankohraní jsou dva rozvojové kurzy, které tě provází na cestě k vyrovnaným výkonům a stabilní výkonnosti. NEZDOLNÝ HRÁČ tě naučí postupně chápat, jak můžeš budovat svou vnitřní sílu a odolnost. VÝKON NENÍ NÁHODA je intenzivní způsob spolupráce, který podrobně zkoumá tvůj výkon a učí tě s ním aktivně pracovat krok za krokem, zápas od zápasu.

Protože se sezóna blíží nebo už jede naplno, nabízím mimořádnou letní slevu 20 % zájemcům o mentální přípravu. Počet klientů je omezený.

Stačí napsat na brankohrani@gmail.com a pustit se do práce!

OBJEV SVÉHO VNITŘNÍHO VÍTĚZE!

 

michal kosmál & brankohraní 2022 / koučování / poradenství / diagnostika / mentální příprava / duševní zdraví