Kde se ta myšlenka bere?

Proč si opakovaně říkám, že musím být perfektní? Dokonalý!

Co to má znamenat? Proč? Vždyť mě to brzdí…

Nevím, kde se vzaly tvé myšlenky, které tě nutí vzývat dokonalost. Žádná totiž neexistuje…

Touha po dokonalosti je výborné palivo do motoru, to ano. Když se s ním však blbě nakládá, motor se zadrhne.

VÝKON PROSTĚ NELZE VYNUTIT SILOU!

Je téměř pravidlem, že se sportovec nakonec přistihne u zajímavého zjištění: ty programy v jeho hlavě nejsou vlastně vůbec jeho. Má sice rád svůj sport a vždy chtěl být co nejlepší. Nikdy ho však nenapadlo být dokonalý.

Jsou to autority kolem – rodiče, moderní společnost a trenéři – kdo neodpouští chyby. Zasejí semínko pochybnosti o sobě samém již v brzkém věku. Je dobré pochopit, že překonávání této myšlenky – že musím být dokonale perfektní a bezchybný – stojí v průběhu sportovní kariéry mnoho zbytečné psychické energie, která by se dala využít zcela jinak. Třeba k prostému užívání si sportu, hry a pohybu…

Opustit toto dogma – že vždy musí být vše perfektní a dokonalé – je možné. Dá se to naučit. Prožitek lze změnit. Upustit na chvíli od potřeby výsledku a plně se zaměřit do hry. Useknout hlavu všem těm démonům, kteří kážou, jak „by to mělo být“. Uvolnit se a jen „nechat, aby se to stalo“. Nenutit se k výkonu.

PROSTĚ SE JEN UVOLNIT A SOUSTŘEDIT SE NA HRU, TO JE CESTA KE ŠPIČKOVÉMU VÝKONU…

Tyto psychologické dovednosti se dají naučit. K tomu máme mentální přípravu. Chvíli to trvá a ne každý dokáže najít trpělivost tolik nutnou k pravidelné práci na sobě. Možná právě proto máme tolik průměrných sportovců a jen málokdo může být MISTREM svého oboru…

Protože je oblast mentální přípravy zahalená podivnou rouškou nepochopení, přicházím s nabídkou, která tě pozve dál.

Celé září můžeš využít akci “JSEM JEDINEČNÝ/Á” a domluvit si online/osobní konzultaci na “zkoušku”. Kolik zaplatíš? Jen tolik, kolik budeš chtít! Pokud ti naše setkání přinese určitou osobní hodnotu, můžeš – ale nemusíš – věnovat svůj DAR v jakékoli výši.

Nečekej a postav se svým démonům! Proč by právě tebe měly brzdit myšlenky, které ještě k tomu nejsou vůbec tvoje!

NA SVŮJ OSUD MÁŠ VLIV!

Nenechej si namluvit, že se věci nedají změnit. Pracuj, bojuj, nevzdávej se. Hledej možnosti a věř, že budeš odměněn!

VÍTĚZ SE PROSTĚ NEVZDÁVÁ!

Zapamatuj si tyto pojmy: #flow, #osobnípohoda, #pozornost, #energie, #innerwinner. Těším se na tebe! Stačí napsat na brankohrani@gmail.com.

michal kosmál & brankohraní 2022 / koučování / poradenství / mentální příprava / duševní zdraví