Je až neuvěřitelné, jak velký vliv má psychika na výkon gólmana!

Má to úplně jednoduché vysvětlení: možná 98 % z celého hracího času musíš “vydržet sám se sebou“.

Tvůj výkon je v podstatě závislý na tom, co se ODEHRÁVÁ V PROSTORU MEZI TVÝMA UŠIMA

Při rozvoji psychologických dovedností je jednou ze součástí práce s vnějšími rušivými vliv. “Tam venku“ tě atakují neustálé podněty. Oslabují tvou pozornost, nahlodávají soustředění a odvádějí tě od toho, co je pro výkon podstatné.

Ale co se děje “tam uvnitř“? Mezi tvýma ušima?

Kromě vnějších vlivů zpracováváš neustále také vlivy vnitřní. Téměř neustále jede na pozadí fyzického výkonu také vnitřní řeč, která posuzuje, hodnotí a často je kritická. Jindy emoce dokáže rozdmýchat zlobu či vztek. Příště zase úzkost doslova znehybní tvé nohy. Vše souvisí s tlakem, který si však často způsobuješ sám. Ovlivňuje tě tvůj vlastní vnitřní svět, protože v něm není pořádek. Zlobí a neposlouchá.

Tak trochu si dělá, co chce. Psychika tě ovládá, protože ji neznáš a neumíš správně usměrnit

Prostor mezi ušima – ať si to připouštíme nebo ne – je zdrojem našich úspěchů i neúspěchů. Stydíme se přiznat si to, bojíme se vlastních pocitů, názorů a prožitků. Neumíme si s tím poradit. Možná však existuje způsob, jak to vše zvládnout: začít…

Tvůj vnitřní svět za tebe nikdo neurovná. S tím se smiř. Nikdo – trenér, psycholog, kouč – neprovede změny za tebe. Přesto ti tyto obory “poslouží“ k tomu, abys porozuměl svému prožitku a naučil se vládnout psychickému výkonu.

Protože když nezvládáš sám sebe, jak bys mohl ovládnout svůj výkon?

PS: Do konce února jede akce -25% na psychodiagnostiku. Sportovní analýza vnitřního stavu, stavu tvé psychiky, ukáže, kudy se vydat za vhodnějším zvládáním psychických omezení a využitím silných stránek. Naučíš se rozumět sám sobě, přijmout, jak to je a rozvíjet to, co je potřeba pro optimální výkony.

 

michal kosmál & brankohraní 2022 / koučování / poradenství / diagnostika / mentální příprava / duševní zdraví