Proč pořád omílám, že sportovní psychologie má nejen svůj půvab a přitažlivost, ale také nesmírný význam v životě sportovce či týmu?

Protože:

„K úspěchu ve sportu není potřeba mnoho. Jde především o psychologickou záležitost a psychologické rozdíly určují, zda vyhrajete či prohrajete.“

To říká Sven-Göran Eriksson, úspěšná osobnost, fotbalový trenér.

Co je na té „psychologii výkonu“ tak důležitého? No třeba to, že pokud se v zápase dostanete pod tlak, pak je váš výkon na psychice závislý ze 100 %!

Na psychice prostě záleží! Kdo to nechce slyšet, ať si zacpe uši:

Psychika je klíčová!

Je toho mnoho, co ovlivňuje, potažmo ruší sportovní výkon. Když si sportovec nedá tu práci, aby svůj vnitřní „plevel“ vytrhal, nikdy nemůže uvolnit své dovednosti z pout sportovních očekávání a s tím spojeného tlaku. Především tlaku na výsledek…

Před začátkem nové sezóny je čas bilancovatutřídit si svoji minulost. Upřímně si odpovědět, co se loni povedlo a co tolik ne. Sebereflexe – pokud je upřímná – často vede k rozhodnutí něco s tím udělat. Navíc – pochopení minulosti a jejích souvislostí vás činí “moudřejšími“. Učíte se využít vlastní prožitou zkušenost.

Je už tradicí, že se s každým přechodem do Nového roku zvýší počet zájemců o koučování, protože koučování je efektivní a funkční nástroj. Také letos jsem připraven stát se průvodcem těch, kteří se rozhodli ve své kariéře uspět a nečekají, jestli se něco samo změní!

Protože samo se nic…

 

PS: Jako můj příspěvek na startu Nového roku nabízím osobnostní diagnostiku + konzultaci se slevou 25 %!!!

Diagnostika ukáže, jak odolný je váš vnitřní svět; kde to drží pevně a naopak, kde to hapruje a psychika omezuje výkon.

Bez těchto informací je složité namířit svoji mentální přípravu správným směrem.

Nebo se mýlím a pletu, když zarputile tvrdím, že bez stabilní psychiky není možné dosáhnout dlouhodobě vyrovnaných výkonů?

 

michal kosmál & brankohraní 2022 / koučování / poradenství / diagnostika / mentální příprava / duševní zdraví