Je to náročná práce. Posílit vliv na svůj výkon, budovat vnitřní jistotu, zpevňovat se psychicky, vybudovat si mohutnou vnitřní odolnost. Jo. Je to práce.

Je to přirozená složka sportovní přípravy. Jsme v roce 2022. Kdo to nepochopil, zaspal dobu.

Ignorováním faktu, že za naším úspěchem není jen úroveň našich dovedností, ale především SCHOPNOST VYUŽÍT TYTO DOVEDNOSTI POD TLAKEM DANÉ SITUACE, se o úspěch sami připravujeme.

Zmínil jsme to mnohokrát: tuto práci – revizi vnitřního světa, sebepoznání a následné korekce ve prospěch dynamičtější psychiky – za tebe nikdo nemůže odvést.

Odehrává se uvnitř, v tobě.

Je to TICHÁ DŘINA!

Je pochopitelné, že to nezvládne každý. Až 85 % sportovců nikdy nevyhledá kouče, mentálního trenéra nebo sportovního psychologa. Je pro ně příliš těžké překonat STRACH z toho, že by o sobě, svých slabostech či potížích mohli mluvit s někým dalším.

Je dobré připomenout, že mentální příprava není jen o potížích.

Je také o nových možnostech, aktivním přístupu, radosti a z toho všeho vyplývající zvyšující se SEBEÚCTY.

Kdo si váží sám sebe, své práce, kariéry, potu a energie, bude pravděpodobně ochoten a schopen zvládnout i tuto TICHOU DŘINU.

Ukazuje se, že sportovci, kteří si sami sebe váží, si také uvědomují, že svým pozitivním přístupem mají na svůj život, kariéru i výkon vliv.

Mít na toto vše vliv, je cíl. Tečka.

Pak už jsou jen výmluvy, co by mohlo kdyby…ale nebylo, protože…

Jak bys mohl ovládat svůj výkon, když neovládáš sám sebe?

 

michal kosmál & brankohraní 2022 / koučování / poradenství / diagnostika / mentální příprava / duševní zdraví